25 let českého Senátu

K příležitosti 25. výročí od první ustavující schůze Senátu Parlamentu ČR byl vytvořen dokument, který se ohlíží za uplynulým čtvrtstoletím a slovy bývalých senátorů a senátorek přibližuje přínos a činnost Senátu za tuto dobu. Kdo se zasloužil o vznik Senátu? A jak by měl dobrý senátor vypadat? Podívejte se na krátký dokument.

2. místopředseda klubu Mikuláš Bek v rozhovoru pro DVTV

Premiér v Kyjevě? Byl jsem rád. V krizích je potřeba zachovat chladný rozum, říká Bek Patřil jsem k těm, kteří se to dozvěděli až s ostatními, ale překvapen jsem nebyl. Byl to signál velkých sympatií a podpory. Všem v Evropě je jasné, že se potýkáme s největší humanitární katastrofou od druhé světové války," říká ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek. „Jsem pro, aby Ukrajina dostala co nejrychleji kandidátský status do Evropské unie. Cesta ke členství je dlouhá," dodává.

"Situace na ukrajinsko-ruských hranicích je nejhorší za několik posledních měsíců," dodává Bek.

„Pokud by se situace na Ukrajině výrazně zhoršila, mohlo by české ministerstvo zahraničí přistoupit k podobnému kroku jako Spojené státy, které plánují z Kyjeva evakuovat své diplomaty,“ v Otázkách Václava Moravce to řekl ministr pro evropské záležitosti, senátor Mikuláš Bek.