Programové prohlášení Vlády

 

"Jsem předseda Starostů a nezávislých. Hnutí, které je zvyklé se starat o lidi. Naslouchat jim, být tu pro ně. To je naše ideologie, naše DNA, které se připisuje do našich programů, ale hlavně do našich činů.

Znamená to ale nejen lidem pomáhat teď a tady, ale myslet i na jejich budoucnost. S takovým programem jsme kandidovali v posledních volbách - programem pro dny i roky příští, s výhledem na desetiletí
opředu. Základem toho, uznávám, že velmi dlouhého, společného programu s Piráty bylo konec zadlužování této země. Ale taky důraz na rovné šance všech, na pomoc těm, kteří to potřebují, na důstojnost lidí,
odpovědné zacházení s krajinou.

Snažili jsme se jako zástupci naší koalice přesně tyhle hodnoty a cíle propsat do programového prohlášení. Stálo nás to kompromisy? Ano, přiznávám to. Ale došli jsme ke shodě, byť to bylo těžké, našli jsme program, za kterým jako vicepremiér této vlády budu stát. Program pro tuto zemi na další 4 roky.

Máme velkou šanci toho v této zemi hodně změnit. Podaří se nám to ale jen tak, že nebudeme už jen předsedy či členy našich stran. Ale ministry vás všech v této zemi. A to je největší úkol, který nás čeká."

Vít Rakušan

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ VLÁDY