Vítězství kandidátů Starostů a nezávislých v

Vítězství kandidátů Starostů a nezávislých v letošních senátních volbách ukázalo, že můžeme voličům nabídnout silné osobnosti s regionální stopou, silným příběhem a vysokým kreditem. Věříme, že právě takoví lidé jsou základem pro potřebnou změnu české politiky a budou důstojně reprezentovat Senát a naši zemi. Voliči nám dali velkou důvěru a náš klub se pokusí dosáhnout v horní komoře důstojného postavení. Česká republika se nachází ve zvláštní době. Jsme uprostřed krize, kdy vláda nezvládá svou roli v domácí i zahraniční politice. Nacházíme se v době, kdy Poslaneckou sněmovnu ovládá populistická většina podporovaná komunisty. V době, kdy prezident neplní svoji roli a rozděluje společnost. Jsme v době, kdy nejen vzhledem k těmto okolnostem roste důležitost Senátu. Senát je demokratickou institucí a na základě dělby moci je důstojnou protiváhou sněmovně a prezidentovi založená na odbornosti, zkušenosti a celoživotních postojích. Náš klub si velice váží práce dosavadního předsedy Senát Parlamentu ČR Miloše Vystrčila, kterého jsme připraveni podpořit na tuto funkci v nové volbě. Zároveň děkujeme odcházejícím kolegům senátorům za TOP 09 za dosavadní spolupráci a přejeme jim v novém klubu vše dobré.