Senátorský klub Starostové a nezávislí podpoří příspěvek pro lidi v karanténě

Senát bude opětovně projednávat tzv. izolačku. Původní verzi návrhu senátoři minulý týden vrátili zpět do Poslanecké sněmovny, kde se nenašlo dostatek hlasů pro senátní verzi ani pro její přehlasování. Senátoři požadovali například prodloužení doby vyplácení příspěvku na 14 dní a odstranění přílepků poslanců ČSSD.

„Oceňujeme, že současný návrh příspěvku pro lidi v karanténě již neobsahuje přílepky sociálních demokratů, které dle názoru většiny Senátu znamenaly zbytečnou zátěž pro zaměstnavatele. Jednalo se například o povinnost zaměstnavatelů hlásit úřadu práce volná pracovní místa,“ říká Petr Holeček, předseda Senátorského klubu Starostové a nezávislí.

„Vláda do současného znění zakomponovala i senátní návrh prodloužit vyplácení příspěvku z původních 10 dnů na dní 14. To rozhodně vítáme, jelikož od 3. března platí délka karantény v případě pozitivního výsledku či izolace minimálně dva týdny,“ uvádí k současnému návrhu Petr Holeček.

„Bohužel vláda opět nepočítá s tím, že by příspěvek náležel i lidem, kteří se vracejí ze zahraničí s výjimkou pracovních cest. Lidé do zahraničí ovšem nejezdí pouze na dovolenou, mohou tam mít například rodiny a záležitosti s tím spojené. I přesto, že s touto částí né zcela souhlasíme, zákon jsme připraveni podpořit, aby se příspěvek mohl začít vyplácet co nejdříve,“ dodává Petr Holeček.

Praha 4. března 2021

Jan Doležálek

PR klubu Starostové a nezávislí; Kontakt: dolezalekj@senat.cz, tel. 777 318 839