Prohlášení klubu Starostové a nezávislí k

Prohlášení klubu Starostové a nezávislí k výrokům prezidenta republiky a předsedy vlády na adresu předsedy Senátu Miloše Vystrčila Senátorský klub Starostové a nezávislí vyjadřuje velké znepokojení nad zpochybňováním role předsedy Senát Parlamentu ČR Miloš Vystrčil i celé horní komory PČR některými předními ústavními činiteli, především Miloš Zeman - prezident České republiky a předsedou vlády Andrej Babiš Jelikož toto znevažování ústavní role Senátu i jejího předsedy zaznívá v souvislosti s nedávnou cestou senátní delegace na Tchaj-wan, zdůrazňujeme, že tato cesta, na které byl vyslancem našeho klubu 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička, měla plnou podporu našeho klubu a zároveň byla podpořena výraznou většinou celého Senátu. Jsme přesvědčeni, že ustupování nevybíravému nátlaku ze strany nedemokratických režimů není v zájmu České republiky. V našem zájmu je naopak svobodná ekonomická i politická spolupráce s demokratickými státy po celém světě. Jako zástupci senátorského klubu Starostů a nezávislých i jako občané budeme vždy hájit zájmy naší země a hodnoty lidských práv, svobody a demokracie. Za tyto principy jsme připraveni bojovat i nadále navzdory všem pokusům nás zastrašit nebo dehonestovat.