„Pro vstup do klubu STAN jsem se rozhodl z několika důvodů. Jednak mi klub mi vyhověl působit ve zdravotnickém výboru Senátu, dále jsem chtěl být součástí jednoho z nejpočetnějších klubů, protože pak se zvyšuje naděje uplatňovat můj program a rozhodující byly osobní sympatie po setkání se zástupci Starostů a nezávislých a celková atmosféra v klubu,“ zdůvodnil své rozhodnutí vstoupit do senátorského klubu Starostové a nezávislí Marek Hilšer. 

„Rádi bychom v Senátu uskutečňovali pozitivní program. Česká společnost potřebuje spíše povzbudit než naslouchat strašení některých lidí. Doufám, že Senát bude hrází proti tomu, aby tito lidé lacinými a mnohdy nekorektními argumenty šířili ve společnosti strach, nenávist a rozdělovali ji,“ popsal svou budoucí snahu nový senátor Jiří Drahoš.

„Jsme potěšeni, že se Jiří Drahoš i Marek Hilšer rozhodli vstoupit právě do našeho klubu. Jsou to nezpochybnitelné osobnosti a vůbec nepochybuji, že svou prací a zkušenostmi bude pro klub i celý Senát přínosem,“ řekl předseda senátorského klubu STAN Jan Horník.