Aktuality

Návštěva Slovenska

Člen našeho klubu Miroslav Balatka vyrazil na svou první zahraniční cestu coby senátor Senát Parlamentu ČR. Zde několik jeho postřehů a fotografií. 


“I když pro nás, kdo jsme vyrůstali v Československu, to nikdy žádné zahraničí vlastně nebude ????. Ano, se senátním hospodářským výborem jsme vyrazili k našim nejbližším sousedům, na Slovensko.
Řešili jsme hlavně společné záležitosti v hospodářství, obchodu, zemědělství a dopravě. Témat byla spousta. Jednalo se o například o nové směrnici EU o nekalých obchodních praktikách, ladili jsme budoucí podobu Společné zemědělské politiky a došlo i na hojně v médiích propírané téma dvojí kvality potravin. Tyhle věci trápí i Slovensko, tak mám radost že v tomhle táhneme za jeden provaz. 
Po jednání jsme si prohlédli reprezentační prostory Bratislavského hradu (vážně moc pěkné), a prošli aspoň kousek centra města. I když jsem šel kolem prezidentského paláce, nově zvolenou slovenskou prezidentku jsem zatím nepotkal. Tak se těším že ji budeme moci přivítat u nás v Senátu, až v červnu převezme funkci,” uvedl senátor Miroslav Balatka - senátor

 

 

 

 

 

Facebook

Twitter