Aktuality

S Výborem pro zahraničí, bezpečnost a obranu v Polsku

 

"Pro mě osobně bylo vrcholem setkání s vojáky divize NATO ve městě Elblag nedaleko Kaliningradu. Zástupcem velitele této mezinárodní jednotky, v níž je zastoupeno celkem 15 členských zemí, je náš generál Karel Řehka, kterého si nesmírně vážím. Je to člověk kompetentní, má skvělý výcvik a zároveň je velmi lidský. Za svoje muže se nezdráhá postavit v jakékoliv situaci - dobře si pamatuji, jak se zastal našich padlých vojáků v Afghánistánu, když byla jejich památka zneuctěna slovy tehdejšího ministra zahraničí o zbytečných obětech. Naše jednota a solidarita nesmí být zpochybňována, pro NATO je důležitá společná prezentace síly, díky níž si nikdo netroufne ani na ty nejslabší. Jsem hrdý na naše muže, kteří princip “jeden za všechny a všichni za jednoho” ctí," uvedl senátor a člen našeho klubu Tomáš Czernin.

Facebook

Twitter