Aktuality

Turów

Dnes se poprvé problematika plánovaného rozšíření dolu Turów dostala na parlamentní půdu a to konkrétně k nám do Senát Parlamentu ČR. Projednávání proběhlo za účasti mnoha významných osobností, mj. se semináře osobně zúčastnila velvyslankyně Polska v Praze Barbara Anna Ćwioro, nebo hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„Pevně věřím, že se česká vláda nevykašle na obyvatele Frýdlantska, Hrádecka a Chrastavska, i když je to jen jeden z mnoha jejích problémů“, doufá po dnešním jednání v Senátu hejtman Liberecký kraj - cestou necestou Martin Půta.

„Těší mě, že Ministerstvo životního prostředí zřídí měřící stanici poletového prachu, z české strany tedy nějaký posun vidím“, odjížděl z dnešního setkání příjemně překvapený starosta Hrádek nad Nisou Josef Horinka.

„Polská strana tvrdí, že žádné negativní vlivy pro českou stranu nebudou – je to lež, diskutujme o zavedení tzv. „pohřebného“ jako v minulosti, navrhuje senátor za Hrádecko a Chrastavsko Senátor Jiří Vosecký - Vosa v Senátu.

„Stát se musí razantně zapojit do řešení tohoto problému, protože jinak to Liberecký kraj nemůže sám zvládnout“, uzavřel dnešní seminář senátor a starosta Město Chrastava Michael Canov.

Facebook

Twitter