Aktuality

Pozvánka našich senátorů na exkurze do Senátu

Krátce po svém zvolení a nástupu do funkce se senátor Michael Canov rozhodl, že se v rámci svých možností pokusí širší veřejnosti přiblížit principy a fungování Senát Parlamentu ČR a činnost jeho senátorů.
Během svých pracovních cest po volebním okrsku 34 – Liberec proto nabízí prostřednictvím starostů a zastupitelů jednotlivých obcí možnost návštěvy objektů Senátu PČR jejich občanům a školám. Ačkoli jsou reprezentační prostory Senátu veřejnosti běžně přístupné, pan senátor Michael Canov v rámci svých „exkurzí“ nabízí návštěvníkům mnohem více. Součástí návštěvy je totiž jednak prohlídka reprezentačních prostor s oficiálním průvodcem, ale především déle jak hodinu trvající diskuse v Zeleném salonku, kdy mají návštěvníci možnost s panem senátorem diskutovat na jakékoli téma a hodinu trvající praktická ukázka plenárního zasedání přímo v Jednacím sále. Právě z tohoto důvodu je o exkurze mezi obcemi mimořádný zájem a noví zájemci mohou získat termín až na podzim roku 2020. Do současné doby možnosti využilo dvacet subjektů z řad gymnázií, základních škol a občanů obcí. 
V přiloženém videu provází senátor Canov studenty libereckého gymnázia Doctrina - Podještědské gymnázium.

Michael Canov není ovšem jediným senátorem z našeho klubu, který tuto možnost nabízí. Bude-li z řad veřejnosti zájem o prohlídku s některým z našich senátorů, tak neváhejte a ozvěte se na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a bude-li to v našich možnostech, rádi vás zde v Senátu přivítáme.

Facebook

Twitter