Aktuality

Na seznam UNESCO přibylo Krušnohoří

Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Rozhodl o tom výbor pro světové dědictví UNESCO na zasedání v Baku.

Návrh na zápis krušnohorské oblasti se staletou hornickou tradicí podalo společně Česko a Německo. Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří, jak zní oficiální název společné česko-německé nominace, tvoří 22 součástí, z nichž 17 se nachází na území Saska a pět v českém Krušnohoří. Českou část reprezentují Hornická krajina Jáchymov, Hornická krajina Abertamy - Boží Dar - Horní Blatná, Rudá věž smrti, Hornická krajina Krupka a Hornická krajina Mědník.

Nemalou měrou se o tento úspěch zasloužil i místopředseda Senát Parlamentu ČR a starosta obce Bozi Dar, Karlovarský Kraj, Czech RepublicJan Horník, pod jehož záštitou byla 13. 6. 2019 v Senátu slavnostně zahájena výstava "Hornický region Krušné hory na cestě mezi památky světového dědictví UNESCO." 

Veřejnosti je výstava přístupná až do 1. září o víkendech a státních svátcích od 10 do 18 hodin. Vstup zdarma. Video ze slavnostního zahájení si můžete prohlédnout zde: 

Facebook

Twitter