Aktuality

Pracovní cesta na Ukrajinu

Ve dnech 24. – 27. června 2019 proběhla pracovní cesta delegace Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senát Parlamentu ČR a místopředsedy Senátu PČR Jan Horník na Ukrajinu.

Místopředseda Senátu Jan Horník - senátor, předseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Zbyněk Linhart, členové VÚZP Petr Holeček a Miloš Vystrčil se zúčastnili jednání s gubernátorem Zakarpatské oblasti a předsedou Zakarpatské oblastní rady, dále jednali se zástupci krajanských spolků a navštívili rozvojové projekty. Např.:

▶️▶️▶️ Návštěva základní a střední školy s výukou českého jazyka v Užhorodu (škola byla rekonstruována za finančního přispění Kraje Vysočina – prohlídka opravených prostor.)

▶️▶️▶️ Návštěva Užhorodské národní univerzity a tamního českého lektorátu (prohlídka rekonstruovaných prostor fakulty mezinárodních ekonomických vztahů (kabinet ukrajinsko-českého přátelství) a filologické fakulty, včetně učeben a vybavení pro český lektorát - rekonstruovány za finančního přispění Kraje Vysočina a Pardubického kraje. Krátká prezentace /film/ na filologické fakultě. Beseda na téma dalších možností spolupráce.

▶️▶️▶️ Prohlídka vojenského hřbitova „Na Šachtě“ (projekt rekonstrukce z prostředků Ministerstvo obrany České republikyprostřednictvím fondu ViZa)

▶️▶️▶️ Návštěva závodu Eurocar (ŠKODA) v Solomonovu (prohlídka továrny spojená s prezentací. Jediný výrobce osobních automobilů na Ukrajině. Škoda Auto zde plánuje napřesrok ukončit montování automobilů s tím, že tuto činnost přesouvá do Turecka. Ukrajinská policie nedávno zakoupila automobily Škoda v celkové hodnotě 182 mil. UAH.)

▶️▶️▶️ Návštěva mukačevské školy (škola byla rekonstruována za finančního přispění Kraje Vysočina – prohlídka opravených prostor.

Facebook

Twitter